Skip to content

Mapy do celów projektowych

Każdy etap inwestycji wymaga uzyskania osobnej mapy. Wydaje się więc je, nie tylko w momencie, gdy chce się uzyskać pozwolenie na zabudowę działki, ale w wielu innych sytuacjach. Jakich? 

Przede wszystkim mapę do celów projektowych należy przedłożyć w momencie wystąpienia o pozwolenie na przyłączenie mediów, czyli wody, prądu, gazu. W deklaracji tej musi się też znaleźć, m.in. uzgodnienie ze zjazdu z drogi publicznej na działkę, uzgodnienie melioracyjne i inne. Co więcej, po uzyskaniu pozwolenia na warunki zabudowy, należy przygotować również mapę samego pozwolenia na budowę, a także zawiadomienia o zakończonych budowach. 

Ponadto określonej dokumentacji i sporządzenia map do celów projektowych wymaga także wypis lub wpis do ksiąg wieczystych. Każdy z etapów projektowania i zabudowania danego terenu wymaga sporządzenia takich map. Każdorazowo pracę tę wykonuje uprawniony geodeta. Jeśli masz pytania odnośnie do przygotowywania dokumentacji i rysunków, zapraszamy do kontaktu z nami. 

Niezbędna do opracowania projektu budowlanego jest mapa do celów projektowych, która jest aktualną kopią mapy zasadniczej. Obszar jej opracowania obejmuje teren przyszłej inwestycji oraz pas okalający szerokości min. 30 m. Na aktualnej kopii mapy sporządza się projekt zagospodarowania terenu lub działki. Treść mapy poza elementami mapy zasadniczej, obejmuje granice własności, linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu, linie zabudowy, jeżeli zostały ustalone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Ponadto wkreśla się usytuowanie zieleni wysokiej, ze wskazaniem pomników przyrody, usytuowanie innych obiektów i szczegółów wskazanych przez projektanta, zgodnie z celem wykonywanej pracy. Skala mapy powinna być dostosowana do rodzaju i wielkości obiektu lub  całego  zamierzenia.  (1:500 – działki budowlane, 1:1000 – zespoły obiektów budowlanych, 1:2000- rozległe tereny o dużym rozproszeniu obiektów, obiekty liniowe).